Doktor Marchewka

SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ BIZNESU

Dbanie o Wasze dobre widzenia to znacznie więcej niż badania w gabinetach. Angażujemy się w wiele akcji społecznych, podczas których uświadamiamy jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa dobry wzrok.

Stan widzenia Polaków jest dramatyczny. Wesprzyj nasz apel!

Apel Czytaj dalej
apel-bottom

Apel o podjęciu natychmiastowych działań w zakresie ochrony wzroku widzenia Polaków wysłaliśmy do Prezydenta Rzeczpospolitej Polski, Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Edukacji, Narodowego Funduszu Zdrowia.

Podpisz się pod naszym apelem. Zadbajmy wspólnie o nasze dobre widzenie.

Bezpłatne przesiewowe badania wzroku

DSC_0001Obecnie aż 50% z nas ma wady widzenia a tendencja ta wciąż wzrasta. Dobre widzenie to nie tylko kwestia komfortu ale także naszego bezpieczeństwa. Naszą misją jest aby KAŻDY dobrze widział, dlatego przeprowadzamy przesiewowe, wstępne badania wzroku także poza naszym gabinetem. Pojawiamy się podczas podczas rodzinnych pikników, w kinach, w bibliotekach, w szkołach, w domach kultury, podczas wspólnych akcji z krwiodawstwem i w wielu innych miejscach. Podczas takich działań przebadaliśmy już wzrok prawie 10 tyś osób.

Czytaj dalej

Akcja społecznościowa Kochasz=Zbadaj

badanie-wzroku-dzieci

Czytaj dalejZwiń

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji KOCHASZ=ZBADAJ. Patronem honorowym projektu jest Minister Edukacji Narodowej. Dlaczego akcja jest tak istotna? Odpowiedź jest prosta, 50% dzieci w wieku szkolnym ma problemy ze wzrokiem. 

Podczas tej akcji planujemy przeprowadzić całkowicie bezpłatne przesiewowe badania wzroku ponad 80 tyś dzieci w całej Polsce w klasach 1-3. Ani szkoła ani rodzice nie ponoszą żadnych kosztów ani zobowiązań. 

Jak wziąć udział w akcji?

  • Doktor Marchewka samodzielnie typuje szkoły, która zostaną objęte realizacją projektu
  • Szkoły mogą zgłosić się same
  • Zgłoszenia mogą dokonać również rodzice

Zapraszamy na stronę kochasz-zbadaj.pl

Zapraszamy do obejrzenia relacji o naszej akcji w Panoramie:
https://www.facebook.com/Doktor-Marchewka-1526839667546867/

oraz zapraszamy do polubienia naszego Fanpage’a dedykowanego akcji:
https://www.facebook.com/KochaszZbadaj-562500350564411/

Polski Instytut Kształcenia Optyków – synergia biznesu z nauką

logo-piko-big

Odpowiedzialność biznesu to  współdziałanie ze wszystkimi partnerami społecznymi, które ma na celu poprawę sytuacji ekonomicznej, społecznej lub wypracowaniu nowych rozwiązań służących ogółowi społeczeństwa. 

Doświadczenie zdobyte w trakcie tworzenia sieci salonów optycznych Doktor Marchewka, uzmysłowiło nam, że lokalny, regionalny i krajowy system edukacji nie przygotowuje wystarczającej liczby pracowników, którzy posiadają doświadczenie do pracy w branży optycznej. Jednocześnie, jako pracodawca obserwujemy duży odsetek młodych ludzi, którzy nie wiedzą, jaką drogę kariery zawodowej wybrać, lub wybrali ją nie zgodnie z trendami rynku pracy. 

Czytaj dalejZwiń

Polski Instytut Kształcenia Optyków to unikatowa jednostka szkoleniowa, która gwarantuje studentom powiązanie wiedzy merytorycznej z praktyką zawodową. Tak efektywne połączenie dydaktyczne zapewnia jej stała współpraca z salonami optycznymi Doktor Marchewka, które dodatkowo gwarantują absolwentom zatrudnienie w zawodzie. Jest to jedyna taka szkoła w całej Europie. 

Ponadto w trakcie nauki w Polskim Instytucie Kształcenia Optyków słuchacze mają zapewnione staże w sieci salonów Doktor Marchewka, gdzie szkolą się pod okiem doświadczonych specjalistów. Taka forma nauczania daje im gwarancję perfekcyjnego przygotowania do państwowego egzaminu 
i przyszłej pracy zawodowej. A zapotrzebowanie na specjalistów z tej branży powiększa się adekwatnie do szybkiego wzrostu liczby Polaków cierpiących na wady wzroku.